NÕUANDED

– Soovitav on stuudiosse fotosessioonile tulla 10 minutit enne broneeritud sessiooni algust, mitte varem, sest enne seda võib olla kellegi teise fotosessioon. Püüan vastu tulla ka hilinejate soovidele ja pakkuda sessiooni täies pikkuses, kuid kahjuks ei pruugi see alati võimalikuks osutuda.

Saada mulle oma soovidest inspireeritud näidispilte, et saaksin aimu, millised pildid Sulle meeldivad ning mida soovid tulemuses näha.

Ära pelga ka mainida, mida Sa enda juures sooviksid esile tuua, nii oskan ma ka seda pildistamisel ning hilisemas fototöötluses arvestada.

– Üks olulisematest eeldustest fotosessiooni õnnestumiseks on positiivne eelhäälestus ja koostöö. Nii uskumatu kui see ka ei tundu, kajastub Sinu emotsioon ka piltidel. Seega võta sessioonile tulles kaasa kindlasti hea tuju!

– Fotosessioonil kanna ennekõike mugavaid riideid, kuid iga pildi muudab särtsakamaks see, kui kannad värvilisi riideid. Eelista võimalusel alati puhtaid, selgeid toone. Näiteks punane kleit või roosa triiksärk stuudiosessioonil annab pildile juurde palju rohkem kui valge. Kui sa ei ole eriline värvikandja, siis kasuta erinevaid aksessuaare- värvilised sukad, punased kingad, kirju sall või rohelised ehted.

– Pere või grupiga pildistama tulles mõtle läbi kogu seltskonna riietus, et tekiks terviklik üldmulje ning ühtne stiil.

-Olenevalt sessiooni pikkusest võib pildistamisele kaasa haarata ka vahetusriideid ja erinevaid aksessuaare, hea kui Sul on valikut.

– Stuudiosessioonile võta kaasa ka riietusega sobivad vahetusjalanõud. Stuudios kasutame vahetusjalanõusid (või paljajalu/sokkides).

– Soovitatav on enne fotosessiooni likvideerida kõik väsimusmärgid ja garanteerida endale vähemalt kaheksa tunnine ööuni! Jumestus telli eelistatult professionaalselt meigikunstnikult, kes oskab valida sobivad tooted ja toonid just Sinu naha ja tekstuuriga. Fotomeik on reeglina tavameigist intensiivsem ja siinkohal ei kehti reegel “less is more”, kuna fotol jääb tulemus oluliselt õrnem. Eriti must-valge foto puhul, kus värv kaotab tähenduse ning oluliseks muutuvad heledus ja tumedus.

Juuksed võiksid olla hooldatud. Professionaalselt soengusse sätitud juuksed toovad inimese ilu paremini esile ja tulemus jääb efektsem (ka meestel). Erinevate piltide saamiseks, muuda sessiooni ajal soengut. Vaatamata, et riietus ja meik jäävad samaks, annab erinev soeng pildile hoopis uue meeleolu.

– Pildistama tulles on soovitatav teha ka väike maniküür ja pediküür.

Õpi selgeks oma lemmikpoosid. Ole julge ja proovi peegli ees erinevaid poose. Klassikaline modellipoos- keha keeratud pisut küljega, kaamerapoolne käsi lõdvalt rippumas, jalad pisut lahku ja teine käsi lõdvalt puusal. Käed puusas- aseta käed puusale ja tekita omale keskkoht viies sõrmed nabale lähemale. Kindlasti harjuta ka istumist- tõeline daam istub tooli äärel, selg sirgelt jalad küljel- see teeb Sind pikemaks ja saledamaks.

Kasuta oma käsi ja muuda pildid põnevamaks. Asetades käed näole, õlale või juustesse annad fotole juurde omapära ning muudad selle huvitavamaks. Ka punaseks lakitud küüned, sõrmused või käevõrud panevad pildi elama.

Ole loomulik, väljenda emotsioone oma näo ja silmadega. Hea nipp on tekitada emotsioone mõne naljaga või mõelda konkreetse sündmuse peale. Kui naeratad, julge näidata oma hambaid. Ka silmadega saab naeratada!


Mängi! Võta sessiooni kui meelelahutust ning lase endast kõik vabaks.